Młodziczkom do finałów Mazowsza zabrakło naprawdę niewiele, a do awansu do 1/8 MP jeszcze mniej.

2023-02-06 | Aktualności

Kapitalna walka do końca naszych młodziczek w turnieju półfinałowym o Mistrzostwo Mazowsza.
Po sobotnich dwóch zwycięstwach i jednej porażce pełni optymizmu w awans przystępowaliśmy do dwóch niedzielnych spotkań.
W pierwszym meczu wygrywamy z Mosem II 2:1, broniąc piłkę meczową w drugim secie i robiąc duży krok w kierunku finałów Mazowsza.
Podopieczne trener Joanny Mirek drugi mecz z Lubowidzem kapitalnie otwierają i wygrywają wysoko pierwszego seta 25:13. Drugi set niestety przegrywamy 21:25. Emocje rosną, bo stawka ogromna. Zwycięzca tiebreaka awansuje do finału Mazowsza i MP. Źle wchodzimy w decydującą partię, ale walczymy i odrabiamy część strat. Ostatecznie jednak to Lubowidz zachowuje zimną krew i wygrywa 3 partię i cały mecz 2:1.
Do finałów Mazowsza awansują Sparta Warszawa II i Victoria Lubowidz (obydwa zespoły 4 zw i 1 p.). Gratulujemy.
Do 1/8 MP awansują 4 zespoły z Mazowsza. Dwa zespoły Sparty w czwórce powodują, że 5 miejsce z woj. również awansuje do rozgrywek centralnych.
Saska Warszawa i Mos Wola I mają po 3 zw i 2 p. O 3 msc decyduje stosunek setów. Saska Warszawa ma 8/6, a MOS I ma 7/4.
To oznacza, że o mały włos nie wchodzimy do 1/8 MP.
Teraz jest ogromny smutek😥 i żal😭, ale dziewczyny rozegrały kapitalny turniej wygrywając 3️⃣🟢 mecze i przegrywając 2️⃣🔴 (dodajmy, że w tie-breakach).
Warto podkreślić, że w naszym zespole grało większość dziewczyn o rok, a nawet o 2 lata młodszych. Teraz wszyscy jesteśmy przygnębieni, ale taki czasem jest sport. To ogromne doświadczenie dla tych dziewczyn i wielki kapitał. Mamy duży potencjał i to z czasem pozwali nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Jeszcze raz wielkie brawa👏👏👏 I podziękowania dla dziewczyn i dla trenerek. Dziękujemy również rodzicom, którzy głośnym dopingiem wspierali nasz zespół.
KS Saska Warszawa: Gosia Lapeusz, Lila Olszewska, Oliwia Kozicka, Ula Jończyk, Zosia Pergół, Nikola Sztylko, Natalia Mikołajczak, Ola Ziomek, Martyna Dąbkowska, Wiktoria Pociej, Ada Olszewska, Gabrysia Baran i Zuzia Jarosiewicz.
Trener: Joanna Mirek i Ewa Gromek