Obóz letni – Ruciane-Nida 2017

2017-09-03 | Aktualności, Obozy

Zakończył się pierwszy obóz siatkarski w Rucianem-Nidzie.

Kto był ma co wspominać, a kto nie był niech żałuje. Zawodnicy i trenerzy spędzili ze sobą dużo czasu, lepiej się poznali i zbudowali nie tylko formę na nadchodzący sezon, ale i relacje trener-zawodnik. Wszyscy ciężko pracowali, co – mamy nadzieję – zaprocentuje już jesienią.

Najciekawszą klasyfikacją obozową był oczywiście ranking obozowy ( grupa młodsza,  grupa starsza), w którym to zawodniczki i zawodnicy gromadzili punkty w wielu konkurencjach podczas trwania całego obozu. Prowadzenie z dnia na dzień ulegało zmianie, a zwycięstwo ważyło się do samego końca.

Grupa młodsza

Zawodnicy z roczników 2005 i młodsi, w rankingu obozowym zwyciężył Mateusz Stybliński (2007) gromadząc na swoim koncie 80 punktów. Drugi był Mikołaj Stybliński z 76 punktami, a trzecie miejsce zajął Jędrzej Floriańczyk z 72 punktami.

I ligę w grupie młodszej wygrał Jędrzej Floriańczyk, II miejsce zajął Mikołaj Stybliński, a III miejsce przypadło Jankowi Zarasiowi.
Zobacz ranking

Grupa starsza

Wśród zawodników z rocznika 2004 i starszych rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Zwycięzcą rankingu został Jakub Maliszewski (82 punkty) wyprzedzając Mikołaja Dąbrowskiego (81 punktów) i Piotra Kryłowicza (79 punktów). Taką samą liczbę punktów uzyskał Sebastian Baran, który jest nieco starszy i tym samym zajął czwarte miejsce.

W grupie starszej zwyciężył Piotr Kryłowicz przed  Kubą Maliszewskim i Mikołajem Dąbrowskim.

Sympatię wszystkich uczestników i największą liczbę głosów uzyskała Aleksandra Jeż, zaś najlepszym kolegą został Jacek Bodnar.

Bieg dookoła internatu

Zwycięstwo  w biegu dookoła internatu ważyło się do ostatniego dnia obozu, kiedy to padło najwięcej rekordów. Szczególnie, że również trenerzy podjęli rękawicę i spróbowali swoich sił w tej konkurencji. Najlepsze czasy z całego obozu uzyskali: Sebastian Baran (1:21,19), Augustyn Semczyszyn (1:25,20) i Dąbrowski Mikołaj (1:27,00).