„ZNOWU TO ZROBILIŚMY” – jedziemy na FINAŁY MP Kinder + Sport!!!

KS Saska Warszawa został v-ce MISTRZEM MAZOWSZA w kat. „czwórek” chłopców i wywalczył awans na Mistrzostwa Polski🥈💪🏆
W ubiegłym roku wywalczyliśmy awans na MP i pojechaliśmy do Zabrza i w tym roku zrobiliśmy to raz jeszcze.
Dwa lata KS Saska Warszawa i ponownie jedziemy na Finały Kinder + Sport. To pokazuje, że w Saskiej dobrze szkolimy dzieci. To niesamowite, jak szybko potrafiliśmy wskoczyć na wysoki poziom i bić się jak równy z równym z dużymi klubami i ośrodkami siatkarskimi, które mają kilkunasto lub kilkudziesięco lenie tradycje. Wyniki sportowe pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze!!!

Wyniki KS Saska Warszawa w Finałach Mazowsza:

II miejsce – chłopcy kat. „czwórki” – awans na MP

IV miejsce – chłopcy kat. „trójki”

V miejsce – dziewcząt kat. „czwórki”


KS Saska Warszawa (czwórki chłopców): Jan Kawecki, Szymon Łapkiewicz, Mateusz Bilski, Szymon Zieliński, Dawid Surynt

KS Saska Warszawa (czwórki dziewcząt): Martyna Wiśniewska, Oliwia Zielińska, Karolina Wieczorek, Aleksandra Jeż, Sonia Bojarska.

KS Saska Warszawa (trójki chłopców): Mateusz Stybliński, Bartosz Wróbel, Jakub Domański i Aleksander Pełkowski.

„CZWÓRKI” dziewcząt i chłopców

Trener Kamil Jeż podsumował turniej:


„Ten weekend był niesamowity dla Naszych zawodniczek i zawodników. Ogromne emocje, wysoka stawka, łzy smutku i łzy szczęścia, fantastyczny doping i walka na całego. W siatkówce wszystko jest potrzebne: niektórym zimny prysznic i lekcja pokory innym droga z piekła do nieba. To właśnie kształtuje osobowość i charakter – to bezcenna lekcja, która jest fundamentem wartości naszej filozofii.
Jesteśmy dumni z naszych zawodniczek i zawodników oraz naszej pracy. Wysiłku jaki zrobiliśmy nie da się zmierzyć, a emocji jakie towarzyszą na zawodach dzieciom, rodzicom i trenerom nie da się kupić.”

„TRÓJKI” chłopców

Trener Michał Bartnik po turnieju powiedział:

„Bardzo  dobrze zagraliśmy pierwszą rundę, popełniliśmy mało błędów i pewnie kończyliśmy piłki. W półfinale wszystko układało się po naszej myśli  pierwszy set pewnie wygrany, w drugi zaczęły pojawiać się błędy. Nie mogliśmy przyjąć piłki, ani  skończyć jej na siatce. Efektem czego była porażka 1:2. Mecz o 3 miejsce niestety również przegraliśmy takim samym wynikiem. Chłopcy  po porażce nie mogli skupić się  nie grze, myślami ciągle  byli przy półfinałowym meczu. Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce, najgorsze dla każdego sportowca. Jednak uważam to za całkiem dobry wynik, patrząc na ilość zespołów i poziom piłki  siatkowej w naszym województwie. Miejmy nadzieje, że te porażki czegoś nas nauczą i za rok będziemy jeszcze lepsi.

Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Praga-Południe, który wspiera i współfinansuje działalność KS Saska Warszawa.