Kończy się kolejny weekend siatkarskich emocji z udziałem zawodniczek i zawodników z KS Saska Warszawa. Dziewczyny w kat. „czwórek” wywalczyły ?srebrne medale, a młodzicy mimo dwóch zwycięstw ostatecznie spadają z II ligi mazowieckiej.
 
Turniej „czwórek”
W Warszawie na hali Ateny Warszawa rozegrany został turniej 4, w którym wzięło udział 12 zespołów (w tym dwa zespoły Saskiej). Już od samego początku było widać dominację naszego pierwszego zespołu, który w grupie wygrał wszystkie swoje mecze, tym samym dziewczyny wyszły z grupy z pierwszego miejsca, co dało nam grę o miejsca 1-4. Drugi zespół po wygraniu dwóch meczy w grupie zakwalifikował się do gry o miejsca 5-9. Ostatecznie Saska I zajęła II, a Saska II VIII miejsce.
„Oba zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze w fazie grupowej, w każdym elemencie. Niestety w najważniejszych meczach zawiodła głowa. Szczególnie w finale, gdzie mecz odbywał się na centralnym boisku i oczy wszystkich zawodniczek, rodziców, trenerów były skierowane na dziewczyny w których poczynania wkradła się niepewność i stres. Do tego doszedł głośny doping zarówno przeciwnika jak i naszych kibiców. Pokazuje to jak ważna jest też głowa w sporcie, a w szczególności w piłce siatkowej, gdzie każde odbicie musi być precyzyjne. Jest to dla nas świetna lekcja, a zebrane doświadczenie miejmy nadzieję zaprocentuje w zbliżających się rozgrywkach Kinder, na które patrzymy z umiarkowanym optymizmem – podsumował turniej trener Michał Bartnik, który zastępował trenera Kamil Jeża.
KS SASKA Warszawa I: Zielińska, Wiśniewska, Wieczorek, Sztylko
KS SASKA Warszawa II: Jeż, Golan, Korycka, Bojarska, Kiełek
Najlepszą przyjmującą turnieju została Oliwia Zielińska.
Wyróżnienia indywidualne otrzymała:
Wiktoria Sztylko (Saska I) i Maja Kiełek (Saska II)
GRATULUJEMY!!!
 
II liga młodzików
W Międzyborowie III turniej rozegrała II liga młodzików. Spotkało się 6 wyrównanych zespołów o czym świadczą wyniki meczów, liczne tie breaki i sety rozgrywane na przewagi. Do ostatniej kolejki ważyły się losy awansu i spadku.
„Trochę szkoda, że mimo dwóch zwycięstw nie utrzymujemy się w II lidze. Mimo coraz lepszej organizacji gry, zdarzają się nam proste błędy. Szczególne irytujące są błędy w komunikacji i dojściu do piłki. Dużo lepiej prezentujemy się w ataku i na zagrywce. I choć straciliśmy awans do turnieju półfinałowego i do najlepszej ósemki się nie zakwalifikujemy, to mamy sobie coś do udowodnienia i w ostatnim turnieju będziemy chcieli znów awansować.
 
Kolejność końcowa II ligi młodzików:
1. MOS Wola I (awans)
2. Polonez Wyszków (awans)
3. Olimp Ostrołęka
4. KPS Siedlce I
5. SASKA Warszawa (spadek)
6. Dwójka Garwolin (spadek)
 
KS Saska Warszawa: Mateusz Janecki, Piotrek Kryłowicz, Jędrek Floriańczyk, Julek Gajek, Piotrek Dębowski, Szymon Szlachta, Mikołaj Stybliński, Michał Baran, Jaś Nowakowski