Miniony weekend przebiegał pod hasłem „Kinder + Sport”, czyli siatkówka dla najmłodszych. Na hali w Lesznowoli, Błoniach i Mrozach w turnieju rozstawieniowym rywalizowały „dwójki”, „trójki” i „czwórki”. Klubu Saska Warszawa do walki o Mistrzostwo Mazowsza zgłosił łącznie 10 zespołów, we wszystkich kategoriach, zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Po turnieju rozstawieniowym zespoły zostaną przypisane do dywizji oraz będą rywalizowały w grupie złotej, srebrnej i brązowej w kolejnych czterech turniejach eliminacyjnych. Najlepsze zespoły na przełomie maja/czerwca zagrają Finał Mazowsza, a najlepsze 2 zespoły w każdej kategorii awansują do WIELKIEGO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO KINDER + Sport i pojadą do Zabrza.

„DWÓJKI” i „TRÓJKI” dziewcząt.

Trener Kamil Sołtykiewicz powiedział po zawodach: „Bardzo dobry turniej zagrały nasze dziewczyny w „dwójkach”. Wszystkie nasze zespoły rozegrały 5 meczy, z których wygrały 4. Jestem zadowolony zarówno z gry, jak i atmosfery w naszych zespołach. Dziewczyny znakomicie się wspierały i głośnym dopingiem zagrzewały do walki. Czekamy na wyniki rywalizacji, ale powinniśmy wszystkimi zespołami grać w lidze złotej. Również nasza „trójeczka” radziła sobie dobrze co prawda z 4 meczy wygrały tylko 1, ale mecze były bardzo wyrównane i kończyły się na przewagi. Jesteśmy na dobrej drodze, ale musimy pracować nad organizacją gry”.

„DWÓJKI” i „TRÓJKI” chłopców.

„Do turnieju wystawiliśmy dwa zespoły. Saska 1 pewnie pokonała wszystkich przeciwników w grupie i zameldował się w grupie złotej. Natomiast zespół saska 2 powalczy w grupie srebrnej o awans. Jestem zadowolony z gry chłopców, pokazali opanowanie i pewność siebie. Bardzo dobrze funkcjonowała nasza zagrywka, nad która pracowaliśmy ostatnio na treningach. Będziemy pracować dalej ciężko na treningach, aby znaleźć się w 12 najlepszych zespołów na Mazowszu. W ten sam dzień odbył się turniej w kategorii trojek. Mimo jednej porażki nasz zespół zakwalifikował się do grupy złotej. Po pierwszym meczu wszystko wskazywało na to ze jesteśmy jedna z najlepszych ekip na turnieju. Jednak w drugim mecz chłopców dopadł stres i niestety przegraliśmy mecz 18:21. Musimy popracować nad nasza gra w obronie by móc mierzyć się z najlepszymi” Takimi słowami rozpoczęcie rozgrywek kinder podsumował trener Michał Bartnik.

„CZWÓRKI” dziewcząt i chłopców.

Oba zespoły dziewczyn zagrały dobre zawody. Pierwszy zespół przegrał jedno spotkanie z zespołem Lubowidza 1, który jest jednym z faworytów do medalu w tegorocznych rozgrywkach. „Nasze dziewczyny zagrały szczególnie dobrze w bloku (tu należą się słowa uznania dla Wiktorii Sztylko) i w obronie. Graliśmy odważnie w ataku co pozwoliło nam praktycznie przez cały mecz utrzymywać prowadzenie. Kilka dobrych zagrywek ze strony przeciwnika przy stanie 16:14 dla nas spowodowało, że straciliśmy wiarę w zwycięstwo i tym samym przegraliśmy to spotkanie. Drugi zespół wygrał dwa mecze i odniósł dwie porażki. Cieszy mnie postawa dziewczyn, które w każdym meczu pokazały się z dobrej strony i nie poddawały się do samego końca o czym świadczy wygrany mecz z Volley Płock 1. Dziewczyny przegrywały 18 do 20, jednak potrafiły przechylić szale zwycięstwa na własną stronę. Patrząc perspektywicznie mamy bardzo fajną grupę dziewczyn, które jako młodziczki mogą wiele namieszać w mazowieckiej siatkówce”.
Czwórki chłopców: „Nie od dziś wiemy, że nasi chłopcy mają spory potencjał, który z turnieju na turniej pokazują coraz bardziej. Wygraliśmy wszystkie mecze bez większego problemu, jednak ilość zagrywek jaką popsuliśmy jest nie do zaakceptowania! Zdecydowanie musimy popracować nad tym elementem. Poza tym wszyscy chłopcy mieli okazję pokazać się na boisku i zdobyć kolejne doświadczenie meczowe” – podsumował turniej trener Kamil Jeż