W dniach 28-29 września młodziczki KS Saska Warszawa otworzyły nową kartę historii i udanie zainaugurowały sezon 2019/2020, w którym to po raz pierwszy startujemy w Mistrzostwach Mazowsza. Początki miały być trudne – młodziczki KS Saska Warszawa sprawiły nam miłą niespodziankę.

I dzień – SOBOTA

NOSiR Nowy Dwór Maz. – Saska Warszawa 2:1
Victoria Lubowidz – Saska Warszawa 2:0
Trójka Kobyłka II – Saska Warszawa 0:2

II dzień – Niedziela

Volley Płock – Saska Warszawa 1:2 (25:23, 19:25, 13:15)
Sparta II Warszawa – Saska Warszawa 0:2 (21:25, 22:25)

Mecz o 1 miejsce Grupy B:
Victoria Lubowidz – Saska Warszawa 2:0 (25:12, 25:17)

Trener Kamil Jeż po turnieju chwalił swoje zawodniczki …
„Z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Popełniamy mało błędów, dobrze spisujemy się w polu serwisowym i w przyjęciu. Najważniejsze, że zaczynamy dobrze funkcjonować jako zespół. Dziewczyny na boisku i w „kwadracie” mocno się wspierają, dodają sobie sił i wiary w zwycięstwo. To właśnie głośne SASKA!!! SASKA!!! SASKA!!! niosło nasze dziewczyny, które w najbliższym turnieju zagrają w II lidze. Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn i chciałem im podziękować za walkę, a rodzicom za wsparcie i świetny doping. Jesteśmy małym raczkującym Klubem, który po raz pierwszy zgłosił zespół w kategorii młodziczek. Rozpoczynamy swoją przygodę od II ligi, a najlepsze jest to, że większość drużyny to zawodniczki o rok młodsze. Czeka nas dużo pracy, ale będziemy walczyć z całych sił o kolejne zwycięstwa, o które na pewno nie będzie łatwo.”

KS SASKA Warszawa: Zielińska, Sztylko W., Wiśniewska, Jeż, Łączyńska, Wieczorek, Rogińska, Kozicka, Lapeusz, Damentko, Kiełek i Golan.