Młodzicy wygrali Ogólnopolski Turniej o ?Puchar Prezesa Volley Team Żychlin.
Dobry turniej zagrali nasi młodzicy, wygrywając wszystkie mecze 2:0 z drużynami ze Zduńskiej Woli, Łodzi i Żychlina.
„Cieszę się z postawy chłopców, szczególnie organizacji gry i atmosfery w zespole. W pierwszych dwóch meczach wynik był niezagrożony, dzięki czemu spokojnie mogliśmy przećwiczyć nowe ustawienia. Fantastyczny doping ? zgotowali sami zawodnicy i rodzice, którzy licznie przybyli na turniej i głośnym dopingiem wspierali nasz zespół. Chłopcy zrewanżowali się dobrą grą szczególnie w meczu z gospodarzami. Wróciła motywacja do pracy i wiara w to, że ciężka praca się opłaca – to było to czego potrzebowaliśmy” – powiedział po turnieju trener Kamil Sołtykiewicz
Statuetkę MVP otrzymał zawodnik KS Saska Warszawa – Szymon Szlachta, który dobrze spisywał się szczególnie w polu serwisowym.
SASKA Warszawa: Mateusz Janecki, Szymon Szlachta, Mikołaj Stybliński, Piotrek Dębowski, Wojtek Sienicki, Jędrek Floriańczyk, Michał Baran i Jaś Nowakowski.
 
„DO SIEGO ROKU”
W sobotę odbył się turniej chłopców, a w niedzielę dziewcząt dla rocznika 2008 w kat. „dwójek”, który zorganizował KS Metro Warszawa.
Na starcie stanęło 18 zespołów, a Saska Warszawa wystawiła dwa zespoły w obydwu kategoriach, które zagrały dosyć słaby turniej zajmując 10 i 16 miejsce chłopcy oraz 11 i 14 miejsce dziewczyny.
Trener Michał Bartnik podsumował zawody chłopców takimi słowami – „To nie był dobry turniej w naszym wykonaniu. Popełnialiśmy sporo błędów, mieliśmy też problemy z opanowaniem emocji. Zebraliśmy jednak kolejne doświadczenie i wierzymy, że w końcu nasi chłopcy odblokują się i pokażą na co ich naprawdę stać.”
Saska Warszawa 1 – Grzesiek Dębowski, Maks Varava
Saska Warszawa 2 – Kacper Sołtykiewicz, Damian Borkowski
Saska/Wołomin – Michał Stanisławski i kolega z Wołomina
 
„W niedzielę w dokładnie takim samym turnieju jak chłopcy zagrały dziewczyny. „11 i 14 miejsce na 18 drużyn to nie jest super wynik i nie ma co się usprawiedliwiać, że grały zespoły Mos Wola, NOSiRu, Nadarzyna, Sparty, Wilkowa, Zambrowa, czy też Wyszkowa. Jeśli chce się grać na najwyższym poziomie trzeba walczyć i wygrywać z najlepszymi. Wiemy nad czym mamy pracować, ale musimy być cierpliwi i wytrwali w codziennej pracy, … póki co zbieramy doświadczenie i cieszymy się gry”
Turniej dziewcząt wygrał zespół Polonez Wyszków, pokonując w finale GLKS Nadarzyn, zaś III miejsce przypadło Sparcie Warszawa, która pokonała zespół Wilkowo.
Gratulujemy wszystkim zespołom, życząc „do siego roku”.
Saska Warszawa 1 – Gosia Lapeusz i Karolina Skórka
Saska Warszawa 2 – Oliwia Kozicka, Weronika Korczak i Maja Tasak