Całkiem nieźle spisały się nasze zespoły w pierwszym turnieju rozstawieniowym zawodów z cyklu Kinder + Sport.
Klub Saska Warszawa wystawił zespoły we wszystkich kategoriach zarówno dziewcząt jak i chłopców.
Najlepiej zaprezentowały się nasze pierwsze zespoły dziewcząt w kat. dwójek i trójek, które wygrały wszystkie swoje mecze.
Dość dobrze spisała się również dwójka chłopców, która wygrała 5 meczy, notując jedną porażkę. Najwięcej do poprawy mają nasze dziewczyny w czwórkach i chłopcy w trójkach, którzy wygrali tylko jedno spotkanie.
Za tydzień swój turniej rozstawieniowy grają czwórki chłopców. Trzymamy kciuki – do boju Saska!

Trener Ewa Gromek – „dwójki” dziewcząt

„Nasz pierwszy zespół Saska 1 wygrał wszystkie swoje mecze tym samym zapowiada walkę o najwyższe cele. Dziewczyną należą się wielkie brawa ponieważ pod nieobecność Gabrysi Baran (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia) Nikola i Ola zagrały bardzo dobre zawody.
Zespół dziewcząt Saska II w kategorii dwójek wygrał 2 mecze z 5. Natomiast Saska III dziewcząt, dla których był to pierwszy turniej wygrywa 2 z 4 meczy. Przed zespołami dziewcząt w kategorii dwójek jeszcze dużo ciężkiej pracy nie tylko fizycznej, ale przede wszystkim mentalnej. Ważne, aby po porażkach wysnuć odpowiednie wnioski i dalej do pracy. „

Trener Kamil Sołtykiewicz – „trójki” i ” czwórki” dziewcząt

„Saska 1 wygrała wszystkie swoje mecze, prezentując się momentami bardzo dobrze. Mocna zagrywka i organizacja gry stanowi naszą przewagę. Są jednak momenty, w których ucieka nam koncentracja i przeciwniczki nas zaskakują. Musimy poprawić te elementy, bo są one w naszym zasięgu. Saska 2 w trójkach i nasze dziewczyny w czwórkach dopiero uczą się współpracy na boisku, ale to wymaga czasu i dużo grania. Potencjał mamy duży i potrzeba tylko wytrwałości i cierpliwości, a czas działa na naszą korzyść. Absolutnie się nie poddajemy i z optymizmem patrząc w przyszłość.”

Trener Michał Bartnik – „dwójki” i „trójki” chłopców

„Pierwszy nasz zespół rozegrał bardzo dobre zawody, przegrywając tylko jeden mecz. Popełniliśmy mało błędów własnych oraz dobrze graliśmy na zagrywce. Teraz pozostało trenować mocniej, aby wyeliminować błędy i walczyć o jak najlepsze miejsce. Drugi zespół wygrał 2 mecze z 5. Pomimo 3 porażek jestem zadowolony z gry chłopców. Prawie wszystkie akcje rozegraliśmy na 3, co bardzo cieszy ponieważ chłopcy trenują od 3 miesięcy. Ten turniej traktujemy jako lekcję do dalszej pracy.

Chłopcy niestety wygrali tylko jeden mecz w grupie. Zabrakło nam cierpliwości i pewnej zagrywki. Nie pomagają również kontuzje w zespole. Przed nami turniej w miejscowości Tłuszcz, na którym mam nadzieję że wpadniemy zdecydowanie lepiej.”

DWÓJKI:

SASKA Warszawa I: Baran Gabriela, Sztylko Nikola, Aleksandra Fido
SASKA Warszawa II: Mikołajczak Natalia, Dąbkowska Martyna, Pergół Zosia
SASKA Warszawa III: Krasuska Julia, Jungowska Nina, Kubik Aleksandra
SASKA Warszawa I: Kacper Sołtykiewicz, Jakub Świszcz, Wojtek Jaworski
SASKA Warszawa II: Jakub Wydra, Mateusz Miłosek, Ignacy Borkowski

TRÓJKI:
SASKA Warszawa I: Oliwia Kozicka, Gosia Lapeusz, Maja Tasak
SASKA Warszawa II: Zuzia Baran, Antosia Solecka, Zuzia Jarosiewicz, Amelia Sokołowska
SASKA Warszawa I: Maks Varava, Damian Borkowski, Sebastian Magier

CZWÓRKI:
SASKA Warszawa I: Orlicz Natalia, Orlicz Zuzia, Ala Chojnacka, Ania Mańk, Nina Chojnacka