IV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek „NIEPODLEGŁA” – II msc Saska Warszawa

2021-10-18 | Aktualności, Niepodległa Cup

W dniu wczorajszym 17 października 2021 r. na hali OSiR Saska w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt NIEPODLEGŁA rywalizowały młodziczki. W zawodach uczestniczyło 6 zespołów. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Marek Borowski Senator RP i Edward Skorek – legenda polskiej siatkówki. Imprezę współfinansował Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, a partnerem był Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego.
W I etapie rywalizowano systemem „każdy z każdym”, a w II etapie zagrano o miejsca. Łącznie w przeciągu 7 godzin rozegrano 18 spotkań, a w zawodach uczestniczyło ok 80 zawodniczek.
W finale spotkał się zespół MOS Wola Warszawa i Saska Warszawa I. Choć emocje momentami sięgały zenitu, to rywalizacja odbywała się w duchu fair play. Mimo dzielnej walki do samego końca zawodniczek z KS Saska turniej wygrał zespół z warszawskiej Woli, a gospodynie musiały uznać wyższość rywalek. Tym samym zespół MOS Wola udanie zrewanżował się za porażkę w meczu grupoym w I etapie.
W meczu o 3 miejsce zwyciężyła po tie breaku Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowaicza nad Metrem Warszawa. I również tie breakiem zakończył się mecz o 5 miejsce, w którym to zawodniczki z Radomki Radom zwycięsko wyszły z pojedynku z zespołem Saska Warszawa II.
Puchary, medale i nagrody wręczył Pan Marek Borowski- Senator RP.
Klasyfikacja końcowa:
1. MOS WOLA Warszawa
2. KS SASKA Warszawa I
3. Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza
4. KS METRO Warszawa
5. MUKS Radomka Radom
6. KS SASKA Warszawa II
Wyróżnione zwodniczki w zespołach:
Dominika Osóbka, Liliana Olszewska, Paulina Kisłow, Lena Grabowska, Natalia Skrok, Natalia Mikołajczyk
MVP Turnieju „Niepodległa” została: Michalina Grudzień
Gratulujemy najlepszym zespołom i wyróżnionym zawodniczkom.
Już teraz zapraszamy za rok na V Ogólnopolski Turniej Piłki Satkowej „NIEPODLEGŁA”